מי ״אנחנו״?

"אנחנו" נולדה מתוך ייאוש אישי!

כשירד לי האסימון שהפוליטיקאים הם היחידים שיכולים לעשות פה שינוי, אבל הם בדיוק אלו שלא רוצים לעשות אותו – אחז בי ייאוש גדול!

הבנתי שאנחנו מצויים במצב פדרוקסלי, וששינוי מהותי – אינו נראה באופק... את המצב הגדרתי כ - "פרדוקס השינוי" – אלו שיכולים – הם בדיוק אלו שלא רוצים. אלא שמתוך הייאוש נולדה תקווה, כי לפתע הבנתי שיהיה פה שינוי – רק אם אנחנו נביא אותו!

הבנתי צריך לעשות מעשה!  אז הקמתי תנועה –והשם היה לי ברור:  "אנחנו", כי רק אנחנו – כולנו ביחד, נביא את השינוי.

עוד היה לי ברור שצריך להתחיל הליך תיקון, והוא חייב להתחיל במערכת ההפעלה.

כשמערכת ההפעלה פגומה, היא מייצרת ממשלות חלשות עם משילות ויציבות נמוכות עד בלתי קיימות, ומכאן שום דבר טוב לא יכול לצמוח...

בעקבות כך, ישבתי במשך תקופה ארוכה לכתוב תכנית מאוד מסודרת ומקיפה לתיקון שיטת הבחירות.

הרציונל שהוביל אותי היה שאת השיטה אנחנו כבר מכירים ולכן כדאי להשקיע בהכנסת התיקונים הנדרשים והפיכתה לשיטה יעילה וטובה יותר.

מכיוון שכבר הפנמתי שלפוליטיקאים הקיימים אין שום אינטרס לתקן את השיטה, הבנתי שיש צורך להיכנס פנימה, לזירה הפרלמנטרית, לצבור כוח פוליטי שאיתו נוכל "לכפות" על השחקנים הקיימים את תיקון השיטה.

וזה בדיוק מה ש"אנחנו" עושים.

ב"אנחנו" אין שמות גדולים ומוכרים, אין גנרלים מבחוץ, יש אנשים שצומחים מלמטה, אנשים "רגילים" לא פוליטיקאים, שיודעים איך מתנהל השוק העסקי, עצמאיים ושכירים, שמכירים את הבעיות במדינה שלנו מלמטה, אנשים ישרים שהם "אנחנו" – אני, אתה ואת.

"אנחנו" נעשה שינוי אמיתי בחברה הישראלית ונביא את הסדר החברתי החדש שכולנו כה מייחלים לו!